13.08.2015

[RANKING] Najlepsze yaoi (mangi, książki, filmy, seriale)


Przychodzi taki czas w życiu człowieka, że dobre yaoi to wszystko, czego się pragnie. Moja podróż do świata chłopczyków była bardzo gładka i prosta. O dziwo. Poniżej przedstawię mangi, książki, filmy, seriale etc. które mają wielki, obsceniczny potencjał yaoi, BO zapamiętajcie - yaoicowanie to nie tylko GRi, GTOP i ToDae (choć głównie).

No dobra, zaczynamy pedałowanie :P 


DLA POCZĄTKUJĄCYCH [+15]


1. Antique Bakery [film]


Pisałam wcześniej o tym filmie, więc przytoczę…

Spadkobierca rodzinnej fortuny Jin-hyuk ma pieniądze, wygląd, urok osobisty… wszystko - za wyjątkiem miłości swojego życia. W związku z tym zakłada ciastkarnię, gdzie kobiety prędzej czy później z pewnością się pojawią. Wynajmuje Sun-woo, genialnego cukiernika, swojego przyjaciela ze szkoły średniej oraz Ki-beoma byłego boksera, który, tak kocha słodycze, że sam postanowił zacząć je robić. Razem z ochroniarzem – kelnerem, Su-yeongiem, ci czterej przystojni i niezwykli młodzi ludzie wprowadzają sporo zamieszania w spokojnym otoczeniu ich małego sklepiku. Mimo, że na pozór wydają się szczęśliwi i beztroscy, każdy z nich skrywa głęboką tajemnicę, z którą boi się zmierzyć. 

Ehhhh, fanki yaoiców - zapraszamy! Czterech przystojnych, koreańskich facetów (+ jeden Francuz) i same bromance xd Aha, i jeszcze przepięknie zjadliwe ciastka o dziwnych nazwach. KOCHAM. Mogę to oglądać na okrągło.

Ciekawe w tym filmie jest to, że oprócz lukru ma drugie, głębsze dno, którego się nie spodziewałam. Zaskakujące rozwiązanie głównej tajemnicy.

PS Można również zerknąć do pierwowzoru, jakim jest japońska manga o tym samym tytule. 

2. Król i Klaun / King and the Clown [film]


Dwóch clownów żyjących w czasach dynastii Chosun zostaje aresztowanych za parodiowanie i naśmiewanie się z ówcześnie panującego króla. Wydaje się na nich wyrok śmierci. Ich egzekucja może jednak zostać odroczona w momencie, gdy uda im się rozśmieszyć władcę.

Był to film, który wyniósł Lee Jun Ki na aktorski piedestał, nie tylko dzięki talentowi, ale również oszałamiającej, kobiecej urodzie. Nic dziwnego, że tytułowy król się w nim zakochał.

Nie jest to film, który mnie jakoś szczególnie urzekł, ale warto zobaczyć dla Jun Ki.

3. Maurycy / Maurice [film] i [książka]Wywodzący się z arystokracji Anglik, Clive Durham zakochuje się z wzajemnością w koledze ze studiów, Maurycym. Clive nie akceptuje własnego homoseksualizmu i uważa ich relację za czysto platoniczną, opartą raczej na intelektualnym porozumieniu niż pożądaniu. Wkrótce, w obawie przed konsekwencjami, postanawia zupełnie zerwać znajomość.

Romantyczny film z historią z początku XX w. Takie lubię najbardziej. Z jednej strony pożądanie, z drugiej strach przed opinią społeczeństwa, zwłaszcza jeśli jesteś bogaty i szanowany. A wszystko to zrobione ze smakiem. Historyczne yaoice są najlepsze. BARDZO polecam. 

PS Można też przeczytać książkę o tym samym tytule. Zrobiłam tak, nie żałuję niczego :P

4. Popiołki / Little Ashes [film] [biografia]Historia znajomości i trudnych relacji łączących dwóch XX-wiecznych artystów - Federica García Lorcę i Salvadora Dalego.
Nie znoszę Parkinsona, za to uwielbiam S. Dalego i tragiczną historię jego miłości. Dziwny człowiek, wielkie dzieła i intensywna love. Dodatkowo, bardzo ładne kostiumy i całkiem nieprzyzwoite sceny. Polecam jeśli ktoś nie ma alergii na Roberta.

5. Wilde [film] [biografia]


Historia irlandzkiego poety i pisarza, Oscara Wilde'a, którego do ruiny doprowadził potępiany w epoce wiktoriańskiej biseksualizm.

Uwielbiam Wilde'a i jego książki, sama zaczęłam nawet pisać listy Wilde'a do Bosiego (czyli jego kochanka) i odwrotnie - może kiedyś sprezentuję. Życie zawodowe W. było wspaniałe, prywatne niestety wprost przeciwnie. Można powiedzieć, że miłość go zrujnowała. W jakim sensie? Musicie sami to zobaczyć. 

6. Zabiłem moją matkę / I Killed My Mother [film]


Bohaterem filmu jest 16-letni Hubert, który po rozwodzie rodziców mieszka z matką, a ojca widuje sporadycznie. Artystyczne talenty Huberta zwracają uwagę nauczycielki języka francuskiego. W ten oto sposób rodzi się przyjaźń dwóch osób, które połączyły bolesne doświadczenia w relacjach z rodzicami. Hubert ma też chłopaka – Antonina, lecz ukrywa ten fakt przed matką. W końcu jednak kobieta odkrywa skrywaną przez syna tajemnicę… 

Autor Xavier Dolan miał zaledwie 20 lat, kiedy stworzył ten film. Co istotne autor jest też gejem i dzięki temu homoseksualne związki wychodzą mu bardzo realistycznie. Główna fabuła jest ciężka i skupia się na czym innym niż temat postu, ale wątek yaoi jest słodki ^^ 

DLA ZAAWANSOWANYCH [+18]

1. Elektel Delusion [manga]


Fumi (ten czarny) oznajmia swojemu najlepszemu przyjacielowi Shunpei (ten blond), że jest gejem. Shunpei jako przedstawiciel wszystkiego, co hetero i stały widz porno zaczyna się bać, że Fumi będzie się do niego dobierał. Po nieudanej próbie Fumiego bycia w związku z innym kolegą z klasy, Shunpei podejmuje decyzję, która zaważy na jego dalszym życiu (i rozpocznie przy okazji właściwą akcję mangi) - postanawia zostać chłopakiem Fumiego, co by go chronić przed złem i nieodpowiednimi partnerami. Z dwojga złego lepiej w tę stronę. 

Absolutnie kocham tę mangę. Ma piękną kreskę i realistyczną historię. Niech was nie zwiedzie słodki rysunek - sceny seksu są dość hardkorowe :P 
2. Finder - na celowniku [manga]

Dwudziestotrzyletni Takaba Akichito, jest fotografem pracującym jako freelancer. Pewnego razu, zostaje porwany i brutalnie zgwałcony przez mafijnego bosa, Asamiego Ryuichi, po tym jak sfotografował mężczyznę w chwili prowadzenia nielegalnych interesów. W wyniku tego zdarzenia, pomiędzy bohaterami zawiązuje się pewna sadomasochistyczna relacja, z czasem pogłębiana i przeradzająca się w konkretne uczucie. Ryuichi nie jest jednak jedynym, który ma oko na młodego Takabę. Boss chińskiej mafii, Fei Long, dostrzega w chłopaku okazję do zemsty na Asamim, za śmierć ojca.

Obsceniczne rysunki, przystojni bohaterowie, seks na prawie każdej stronie - to wszystko, o czym yaoistka może marzyć. Zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach, dla których ciągłe oglądanie gołych dup i innych rzeczy nie jest straszne. 

W przeciwieństwie do wielu innych yaoiców, Finder ma fabułę i jest mroczny. 

PS Manga wydawana w Polsce od niedawna. Są już dwa tomy!
PS2 Można zobaczyć mini-anime (jeden czy dwa odcinki).

3. Frozen Flower [film]


Pisałam wcześniej o tym filmie, więc przytoczę…

Pod koniec ery Goryeo, politycznie manipulowanej przez dynastię Yuan, ambitny król dynastii Goryeo formuje Kunryongwe - królewską straż składającą się tylko z młodych i przystojnych wojowników. Hong Lim, dowódca Kunryongwe, urzeka króla, co dla królowej jest niechętnym widokiem. Tymczasem obustronne relacje pomiędzy dynastiami Goryeo i Yuan pogarszają się kiedy Yuan żąda korony książęcej Goryeo dla kuzyna króla popierając to tym, że król nie ma syna. Król odmawia stanowczo więc wysoko postawieni urzędnicy Goryeo, którzy są poddani dynastii Yuan, są niezadowoleni z decyzji króla. Pewnego dnia król daje Hong Lim potajemy, nie do przyjęcia rozkaz żeby spał z królową zamiast niego, by bronić niezależności Goryeo od Yuan poprzez spłodzenie syna, następcę trony Goryeo. 

Pozycja obowiązkowa dla fanek yaoi xd Z tego, co wiem, dla niektórych było to pierwsze zetknięcie się z yaoi live action (całe życie zmarnowane kkk). 

Wbrew pozorom w tym filmie nie dzieje się tylko jedno (ale głównie xd). Oj, weźcie sami to zobaczcie.

4. Teleny [książka]Teleny to jeden z najbardziej kontrowersyjnych utworów w dziejach literatury europejskiej. Powieść ta, po raz pierwszy opublikowana w 1893 roku, natychmiast uznana została za literacki skandal. Nic dziwnego, gdyż jest to niezwykle śmiało napisana, nie stroniąca od pikanterii historia niepohamowanej namiętności pomiędzy dwoma mężczyznami w czasach, gdy homoseksualizm w Anglii był karalny. 

Bardzo, bardzo kontrowersyjna książka i ciężko było ją kupić, wierzcie mi. Zamówiłam ją w końcu w gejowskiej księgarni (wciąż nie mogę wypisać się z ich newslettera lol) i przyszła razem z darmowym egzemplarzem czasopisma LGBT z całującymi sie facetami na okładce. Nigdy tego nie zapomnę :D 

I pamiętajcie - czytacie ją na własną odpowiedzialność. 

5. Queer as Folk [serial]


Akcja serialu rozgrywa się w Pittsburghu, a głównymi bohaterami są wyłącznie osoby orientacji homoseksualnej. Narratorem całej opowieści jest Michael Novotny - bardzo ciepły i otwarty człowiek, który ukrywa swoje uczucie do wieloletniego przyjaciela Briana Kinney'ego - geja nie wierzącego w miłość i wyznającego zasadę - "pieprzyć się z każdym, kto się nawinie". Tych z kolei nie brakuje, jako że Brian jest przystojnym, seksownym i pewnym siebie mężczyzną. Podczas jednej z imprezowych nocy spotyka on 17-letniego Justina Taylora - niedoświadczonego nastolatka, który po spędzeniu nocy z Brianem od razu się w nim zakochuje. Miłość ta jednak z góry skazana jest na niepowodzenie ze względu na zasady, jakie wyznaje Kinney. Mimo to Justin nie daje za wygraną - powoli wchodzi w towarzystwo swojego ukochanego, poznaje jego przyjaciół - lesbijską parę Linz i Melanie, zmanierowanego i zabawnego Emmeta Honeycutta, zakompleksionego Teda Schmidta podkochującego się w Michaelu, jak i samego Michaela oraz jego przecudowną, ciepłą i zwariowaną matkę - Debbie.

Tu już jest totalny hardcore. To Finder tylko w wersji live action :P Bohaterowie nawet trochę przypominają Asamiego i Takabę. Muszę przyznać, że mocno przewijałam akcję do scen z nimi.  Jest gorąco, a Brian jest jak hot hot summer. Co ciekawe w rzeczywistości jest hetero, jedynie Justin jest homo - to zmienia postrzeganie na ich grę aktorską. Zdecydowanie warte obejrzenia ^^

DODATEK

Nasze - Ary i moje - fanfiki o Arashi (to 5-osobowe yaoi :P).

[Ara~] Watashi no Koi 
PAIRING: Ohmiya (Ohno Satoshi x Ninomiya Kazunari)[Arashi]
GATUNEK: yaoi, romans, dramat, komedia
KATEGORIA: 15+

Rozdział 01
Rozdział 02
Rozdział 03
Rozdział 04
Rozdział 05
Rozdział 06
Rozdział 07
Rozdział 08
Rozdział 09
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19 (ostatni)
SPECIAL


[Bang!] MAFIA
PAIRING: Ohmiya (Ohno Satoshi x Ninomiya Kazunari)
GATUNEK: mafia, sensacyjny, komedia, dramat, obyczajowy

[MAFIA ma kontynuację w postaci MAFIA II - jeszcze niedokończoną]  

To by było na tyle. Jeśli macie pytania, pytajcie, chętnie odpowiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz