14.02.2014

Big Bang w We Got Married


Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Smok, czy też ktokolwiek z YG nigdy nie brał udziału w We Got Married? Czyżby brak czasu? Brak chęci? A może brak zaproszenia?


We Got Married to takie ładne show ze stacji MBC, które daje posmakować k-popowym gwiazdkom życia w związku i w małżeństwie. W tym celu dobiera się przyjemną (albo i nie) parkę głównych bohaterów najczęściej spośród idoli lub aktorów, i wsadza ich w śliczne obrazki: kawiarenki, parki rozrywki, prywatne domy, spotkania z realną rodziną, zagraniczne wycieczki, gotowanie obiadu, woda i plaża, studia nagraniowe, wnętrza samochodów, sklepy, egzaminy na prawo jazdy, w końcu ślubna sesja zdjęciowa w garniaku i białej sukience (dodatkowa reklama dla sklepów odzieżowych i  projektantów ;P) - normalnie, prawie jak simsy XD. 

Parka staje się małżeństwem na kilkadziesiąt odcinków, a gdy, przez napięte grafiki, nie mogą już dalej kręcić show lub zwyczajnie zaczynają nudzić się widzom - rozstają się w miłości i pokoju i rzadko kiedy wspominają na wizji o swoim krótkim małżeństwie.

Po co i na co to całe WGM? Dla fanek? - Ale przecież ostatnim życzeniem fanki jest zobaczyć swojego biasa z jakąś flądrą przy boku, a ostatnim życzeniem fanboya jest patrzeć, jak jego „żona” obraca innego. Dlaczego więc, WGM cieszy się niesłabnącą popularnością?

Mam pewną teorię…

Fani oglądają WGM, bo chcą zobaczyć, jak ich luby, czy luba zachowa się, mając potencjalną dziewczynę, czy chłopaka. To coś, jak live action, gdzie pod tą drugą osobę można w myślach (czy też w przyszłych fanfickach) szybciutko podstawić siebie (chociaż ja preferuję inne live action - if you know, what I mean kk). W tym właśnie tkwi siła, ale także słabość WGM - bo, co jeśli tamci naprawdę zaczną się ze sobą spotykać? 

A jakie korzyści daje udział w WGM? Przede wszystkim ma zwiększyć albo ZNACZNIE zwiększyć popularność zarówno „męża”, jak „małżonki”. Bo w WGM nie występują osoby nieznane lub bardzo mało znane. Zazwyczaj przeważają naprawdę rozpoznawalne buzie.

Przyjrzyjmy się teraz k-popowym gwiazdkom, które wystąpiły/występują/mają wystąpić w WGM (zarówno w oryginalnej - koreańskiej wersji, jak i w chińskiej i globalnej): 

Kangin [SuJu]
Kim Hyun Joong [SS501]
Taeyeon [SNSD]
UEE [After School]
Jo Kwon [2AM]
Ga In [Brown Eyed Girls]
Yonghwa [CNBlue]
Seohyun [SNSD]
Nichkhun [2PM] 
Victoria [f(x)]
Eunjung [T-ara]
Leeteuk [SuJu]
Lee Joon [MBLAQ]
Taemin [SHINee] 
Na Eun [A Pink]
Wooyoung [2PM] 
Kyuhyun [SuJu] 
Hyomin [T-ara]
Hongki [F.T. Island]
Taecyeon [2PM]
Heechul [SuJu]
Key [SHINee] (podobno)

Jeśli chodzi o 3 największe agencje… 

Mamy tu aż 9/22 członków z agencji SM (w tym 4 czł. SuJu, (prawdopodobnie) 2 czł. SHINee, 2 czł. SNSD i 1 czł. f(x)). Z agencji JYP załapało się 4/22 osób (w tym 3 czł. 2PM i 1 czł. 2AM).

Ja się pytam, gdzie jest YG? Oni zawsze bronią się tymi samymi argumentami: „MY tworzymy muzykę”, „MY nie chcemy, żeby nasi artyści się przepracowywali, robiąc wiele rzeczy na raz” (jasne - kiedyś papa YG zarządził, że jego artyści będą promować piosenki tylko w programie SBSu - Inkigayo, ale po mniej więcej roku zrezygnował ze swojego pomysłu pod pretekstem, że „biedni fani nie mogą tak często, jakby chcieli oglądać swoich idoli w TV, więc on czuje się w obowiązku rozwiązać ten problem” - czyżby za mała ilość kasy?), „MY nie jesteśmy agencją, która promuje się w programach rozrywkowych”, „MY nie znamy się na zabawianiu fanów w pudełkach zwanych telewizją - MY tworzymy muzykę!" Okeeej, niech im będzie, ale… 

Wydaje mi się, że np. Sri albo Dara świetnie odnaleźliby się w takim, czy innym show i na pewno pomogłoby im to przebić się jeszcze dalej. W przypadku Sri - do świata komików, w przypadku Dary - do filmów i dram (Dara za dawnym czasów była aktorką i ostatnio bąkała coś, że chciałaby do tego wrócić). 

Może We Got Married nie jest jakimś szczególnie dobrym dla nich show. Sama nie uważam go za bardzo interesujący. W końcu ile można patrzeć na te same motywy, tyle że z nowymi „małżeństwami”, a jednak… strasznie chciałabym zobaczyć któregoś z Bangów w WGM. (Bosz, dopiero teraz przechodzę do tematu kk.)

Wiem, że oni wiecznie nie mają czasu, że są zbyt nieśmiali, że są za mało zabawni, że żaden z nich w życiu się na coś takiego nie zgodzi, bla bla bla… ale chciałabym ich tam zobaczyć z czystej rozrywki i chęci ich pognębienia (sorry, papo YG - VIPy to większe trolle od Ciebie XD).

Bangi w We Got Married
[garść hipotez - kolejność od najstarszego do najmłodszego]

Uważaj, przyszła żono, bo może powalić Cię ten swag… ten lans… kk

Tabi


To jedyne w swoim rodzaju połączenie wyrośniętego dziecka i konserwatywnego dziadka. Bardzo możliwe, że w WGM zadręczyłby swoją „żonę” i całą ekipę ciągłym milczeniem, a i tak miałby gigantyczną oglądalność. Przecież to Tabi - on nie musi mówić / rozbierać się / poruszać za bardzo, żeby przyciągać uwagę. Nawet lepiej, że stoi, przynajmniej można mu się dokładnie przyjrzeć kk. 

Myślę, że Tabiemu złożono na kolanach niejedną propozycję i wierzę, że wszystkie dla świętego spokoju odrzucił. Nasza strata T_T

Bingu w WGM? 

- przechadza się z kąta w kąt
- milczy przez większość czasu 
- może być upierdliwy, trollujący, trochę męczący
- nie pokazuje swojej mięskiej strony, prowadząc samochód, bo prawdopodobnie aż do tej pory nie ma prawa jazdy (na pewno jeszcze w 2011 go nie miał)
- podejrzewam, że nie potrafi gotować i jest pierdołą w kuchni - jeszcze sfajczyłby im dom
- wystarczy jeden wypad na zakupy do sklepu z ubraniami albo zabawkami albo meblami i Tabi zapomina, że kręci program
- nie przedstawia „małżonki” swojej prawdziwej rodzinie, Bangom też nie
- między nim a jego „żoną” nie istnieje żadna chemia (o tym jeszcze kiedyś napiszę)
- urządzają konkurs tańca
- pokazałby swoją binguwatą stronę, ale tylko wtedy, gdy polubiłby swoją „żonę”, a to nie takie łatwe
- może stłuc coś z nerwów
- w parku rozrywki bawi się lepiej niż „żona”, w ogóle często ją zostawia samej sobie
- daje jej jednego ze swoich miśków? (chyba nie, bo już ich nie zbiera - podobno)

… ogółem zakładam, że jego przygoda w WGM skończyłaby się szybciej niż się zaczęła. 

Kto pasowałby do Tabiego?

Oprócz kogoś, kto uratował świat w poprzednim życiu?…
 • Dae - tu by była „macankowa" orgia, biedny Dae XD
 • Park Bom - tak dziwnej pary jeszcze nie było, podejrzewam, że zdobyliby ogromną popularność
 • jakaś aktorka? - najlepiej starsza, żeby się Tabim zajęła, bo T. raczej nie potrafi opiekować się ludźmi
Smok


Dłuższa obecność Smoka w jakimkolwiek programie (szczególnie w sytuacji, gdy został ZMUSZONY do udziału w nim) oznacza kłopoty zwłaszcza dla prezenterów, a już na pewno dla osób, które mu się nie spodobają. 

Bo Smok, oprócz tego, że na wizji jest jednym z najmilszych i najgrzeczniejszych celebrytów, do tego uroczym i nieśmiałym chłopcem, kryje, a właściwie coraz częściej ODkrywa, swoją prawdziwą twarz - biczy i humorzastej divy w jednym.  Wystarczy, że się nie wyśpi i będzie „nie w humorze” (albo trafi do programu KBSu) - wtedy się zaczyna… parada aroganckich spojrzeń, wrednych uśmieszków i kąśliwych uwag. A musicie wiedzieć, że S. potrafi przypieprzyć słowem aż zaboli. Najgorsze jest to, że z daleka wygląda wtedy na bardzo uprzejmego…

Jest jeszcze jeden problem… czasami u Smoka nie bez powodu włącza się tryb biczy. W programach UWIELBIAJĄ się z niego nabijać. A to z jego stylu, a to z tego, że śpiewa na autotunie, a to z tego, że reklamuje damską markę odzieżową… każdy powód jest dla nich dobry XD

Coś czuję, że to WGM będzie ciężkie…

Bicz w WGM?

- przynajmniej na początku zachowuje się sztucznie (zawsze tak robi, jak chce dobrze wypaść przed kamerą)
- jest strasznie miły i słodki i nieśmiały - aż do wyrzygania (przynajmniej na początku) 
- generalnie wszystko zależy od tego, czy będzie laskę znał i czy będzie mu się podobała
- przedstawia ją Bangom i jest dla nich milszy niż zwykle - Sri to zauważa i mówi o tym GŁOŚNO
- zawozi ją do pensjonatu Dolce Vita i przedstawia rodzicom, Gaho i Jolie
- gotuje obiad, ale okazuje się być niedoprawiony/za słony (przynajmniej tak było w programie Thank You)
- zawiesza na jakiś czas lajkowanie cycków i tyłków na instagramie, a jego twitter staje się symbolem niewinności (albo i nie)
- gra z „żoną” w gry na konsolę
- stara się być męski 
- wszystko poprawia i odkłada na swoje miejsce
- zaprasza ją na swój koncert albo występ 
- czyni wredne uwagi (czasami nieświadomie), a potem przeprasza
- idą na shopping i to „żona” zaczyna się nudzić, nie on
- pokazuje jej kolekcję ubrań - jest jak w muzeum - możesz patrzeć, ale nie dotykać! (ciekawe, co by było, jakby trafiła mu się jakaś roztargniona panna i coś mu porwała…

WGM ze Smokiem byłoby albo interesujące albo piekielnie nudne. Wszystko tak naprawdę zależy od „żony”. Jak się trafi zimna sucz - będzie ciekawie i będzie chemia, jak się trafi ktoś słodki - będzie mniej ciekawie, ale uroczo, jak się trafi idiotka - niech ucieka póki czas…

Kto pasowałby do Smoka?
 • jakaś dziewczynka z nowego, nieznanego girlsbandu, fanka - Smok wtedy musiałby być grzeczny
 • Kim Won Bin / Jung Hyung Don albo inny fanboy - to by była para stulecia! WGM yaoi? A czemu by nie? Już bardziej Smoka nie dobijesz kk
 • Tabi - smocze marzenie, VIPów marzenie, moje marzenie…
Tae 


Król trolli. Co więcej, myślę, że nie jest tak niewinny, jak wszyscy (w tym on sam) twierdzą (przecież na ostatniej płycie Solar sam napisał i skomponował najbardziej zboczony ze wszystkich utworów - Take It Slow ^^). Jest w nim coś niepokojącego (to w końcu AB), ale to coś chyba nigdy nie zostanie odkryte - za bardzo się pilnuje chłopak XD Chociaż po cichu liczę, że ujawni się na nowym albumie - Tae, już najwyższy czas pokazać swoją prawdziwą twarz, słyszysz?

Ale oprócz trollowania, Tae jest również bardzo czułą mamą całego zespołu, pocieszy, pogłaska, do serca przytuli…

Muszę też przyznać, że nie znam go za bardzo. Wprawdzie często pokazuje się na zdjęciach, ale rzadko kiedy w jakichś programach. Wydaje mi się, że on po prostu jest na to zbyt nieśmiały i niepełnosprytny. Jednak jak już się w jakimś znajdzie, potrafi być naprawdę zabawny.  po cichu liczę na jego udział np. w Running Manie - w odcinku z Bangami jakieś 2 lata temu (odc. 84 i 85), był niesamowity XD

Coś czuję, że WGM może nie być dla niego. Z drugiej strony, mógłby pokazać nam jakiś zupełnie nowy kolor swojej osobowości - to by było interesujące, nie sądzicie? Jednak moja wyobraźnia nie sięga tak daleko, by zgadnąć, co to za kolor i z czym się go je kk

Troll w WGM?

- jest wręcz chorobliwie nieśmiały - musi się otworzyć, bo inaczej zapowiada się na naprawdę nudną parę…
- trolluje - ale tylko, jak się z tą dziewczynką bliżej zaznajomi
- uczynny, dobry, kochany - mam dalej wymieniać? Tae po prostu nie potrafi grać. Jest dobrym gościem i tyle.
- może być dużo Smoka w tych odcinkach - najlepsi przyjaciele etc. 
- przez cały czas tańczy - zawsze to robi
- pojawiają się Bangi i Sri może się oberwać za gadanie (jak zawsze)
- podoba mu się w parku rozrywki
- dłuuuuugie chwile milczenia, ogólnie dziwna atmosfera

Kto pasowałby do Tae?
 • on sam? - ale ze mnie troll kk
 • IU - (ex-fangirl Tae (?) ) tak powiedziałabym jeszcze jakieś kilkanaście miesięcy temu, ale po skandalu IU z Eunhyukiem nie jestem już taka pewna jej wierności do Tae 
 • ktoś z zagranicy - Tae niejeden raz wspominał, że mu nie przeszkadza inny kolor skóry
 • Dara - kk to by było zabawne, bo Tae-Dara żyje ze sobą, jak pies z kotem XD
Dae


To wiecznie niedoceniane słoneczko zespołu, któremu zawsze wiatr wieje prosto w oczy. Całe szczęście, że się do reszty nie załamał :( Ma ogromny urok osobisty i anielski głos (potrafi śpiewać trota ^^), jest naturalny, seksowny, zabawny i potrafi grać (grał m.in. w musicalu Koty), a co najważniejsze ma doświadczenie w programach rozrywkowych (występował jako MC w słynnym Family Outing i Night After Night). Cóż mogę więcej powiedzieć - Dae, wyjdź za mnie XD

Słoneczko w WGM?

- mnóstwo słodyczy i śmiechu <3
- zachowuje się jak profesjonalista, mimo, że jest nieśmiały
- jego „małżeństwo" wygląda bardzo „realnie"
- zalicza razem z „żoną” wszystkie segmenty: od gotowania obiadu po wycieczkę krajoznawczą
- nie idzie na shopping - Dae nie lubi się stroić
- jest prawdziwym mężczyzną (w końcu)
- niespodziewana wizyta w jego zgromadzeniu?
- rozpływam się…

Kto pasowałby do Dae?
 • ktoś dobry, miły i zabawny - czyli na pewno nie żadna z T-ary
 • SNSD?
 • Krystal?
 • ktoś zupełnie nieznany?
 • w każdym razie wydaje mi się, że będzie to idolka, a nie aktorka, i to taka, która często występuje w programach - mogą zrobić z nich zabawną parę
WGM i Dae? - strzał w 10! Wielka popularność i MNÓSTWO odcinków. Dae, pomyśl nad tym XD

Sri


Sri - dziecko/maskotka/panda zespołu. Niespełniony komik i przyszły businessman. Gaduła z ADHD, wciąż poszukująca uwagi (kamery). Na 100 rzeczy które robi, udają mu się jakieś 2… ale i tak go kocham. Bo życie bez Pandy to nie życie ^^ 

Wydaje mi się, że Sri, gdyby nie produkował się teraz w Japonii, znalazłby się w WGM. I byłby tam zdecydowanie na swoim miejscu. 

Panda w WGM?

- fanserwis tu, fanserwis tam…
- dużo dotykania - Panda w końcu przyszła tam nie na darmo, tylko żeby się wypromować
- zaprasza „żonę" do swojej kawiarenki z kawą i wafelkami (i do miliona innych miejsc)
- robi dużo niespodzianek i daje jeszcze więcej prezentów - ogółem stara się bardziej od wszystkich swoich hyungów
- traktuje ją jak kobietę (w przeciwieństwie co do niektórych)
- jest słodki 
- jest dżentelmenem
- jest zaradny - potrafi ugotować to i owo i na pewno prowadzi samochód
- odwiedza z nią swoje akademie
- jest napraaaawdę słodki <3

Kto pasowałby do Sri?
 • to zależy, czy władze z MBC go lubią - jeśli nie - może mu się dostać ktoś wredny - taki damski odpowiednik Smoka 
 • może Suzy - jest słodka, wredna i popularna
 • jakaś aktorka?
 • IU/Goo Hara/Yuri - kumpluje się z nimi
 • może jakaś Japonka? - to by było najbardziej prawdopodobne
Podsumowanie

Bangi nie wykorzystują swojego potencjału rozrywkowego (od kiedy już nie muszą). Szkodunia :( Ale jeśli któryś miałby jednak pojawić się w WGM, najchętniej zobaczyłabym tam… TABIEGO!


Tabi, do WGM - ale to już!!


PS Ale mi tu przypomina Sho kk

2 komentarze:

 1. Nie no ja cię U W I E L B I A M piszesz świetnie aż człowieka wciąga.
  PS Ja też chcę Tabiego w WGM *u*

  OdpowiedzUsuń