17.11.2013

# 03 Prawdziwa twarz G-Dragona


autor: Chantal - fanka z Holandii (relację przedstawiła na swoim twitterze - chantalmeijerVI)
gdzie: przed budynkiem YG, klub hip-hopowy NB (Noisy Basement, należący do agencji YG), klub M2 z muzyką elektroniczną - wszystko w Seulu
kiedy: 2011
co się działo: po wypadku samochodowym Dae z 31 maja i skandalu z marihuaną Smoka z 5 października
źródło: bigbangforlife.tumblr.com

VIP z Holandii odwiedza Seul 
i spotyka się z członkami Big Bang

Budynek agencji YG w dzielnicy Hongdae

Hej VIPom na całym świecie. Jestem Chantal i pochodzę z Holandii. W tym roku skończyłam studia i moi rodzice hojnie obdarowali mnie 1-tygodniowymi wakacjami w Seulu. Przynaję, że Big Bang i mój bias Seungri, byli głównym powodem wyboru tego miejsca. Przepraszam, że ta relacja jest taka długa, ale obiecuję, że będzie soczysta.

Mam szczęście, że moja przyjaciółka z Polski obecnie studiuje filologię angielską na Seulskim Uniwersytecie Narodowym. Razem kochamy BB i spędziliśmy większą część mojej wycieczki na łażeniu z odjechanymi, hardcorowymi VIPami.  Moja przyjaciółka, która jest raczej nieśmiała, zaprzyjaźniła się z VIPami z oficjalnego fandomu podczas Dream Concert w 2009. Oni są jak fani Jaejoonga (1) - z rodzaju tych prześladujących. Bardzo dobrze zaplanowałam swoją wycieczkę do Seulu. Omówiłam ją wcześniej z grupką koreańskich fanów BB.

Spędziliśmy 4 dni jako tajniacy/prześladowcy/szpiedzy, ponieważ kręciliśmy się przy budynku YG i śledziliśmy samochody członków BB. Tak, stałam się sasaengiem razem z 4 koreańskich nastolatek i 2 unni (przyp. red. starszymi dziewczynami) (miały po 25 lat i były fankami od 2006). Były tam VIPy z oficjalnego fandomu, które prawie cały swój wolny czas spędzały na dopingowaniu chłopców, obserwowaniu budynku YG etc. Powiedziały mi nawet, że powinnam przyjechać w marcu albo kwietniu, żeby stać się szpiegiem na pełen etat.

Żeby moja relacja była przejrzysta, podzieliłam ją na: obserwowanie budynku YG, bary w dzielnicach Hongdae i Gangnam - według poufnych informacji na temat BB od koreańskiego VIPa. TAK, STAŁAM ŁOKIEĆ W ŁOKIEĆ Z TRZEMA CZŁONKAMI, ODDYCHALIŚMY TYM SAMYM POWIETRZEM, TAŃCZYLIŚMY DO TEJ SAMEJ MUZYKI, PILIŚMY TEN SAM ALKOHOL w tych samych barach.

Obserwacja budynku YG

Budynek agencji YG nie jest duży. W porównaniu do zdjęć, byłam zaskoczona, że nie jest tak duży, jak się spodziewałam. Za to ochrona jest bardzo surowa. Przez cały czas obserwowało nas 2 mężczyn. Stałyśmy 5-7 metrów od wejścia. Co najmniej 10 innych fanów stało tak, jak my przez te wszystkie dni, więc tworzyliśmy dużą grupę. Samochody wjeżdżały i wyjeżdżały przez cały czas, ale rzadko kiedy można było w nich dojrzeć gwiazdy YG. Jednak byliśmy szczęściarzami, bo przez te 4 dni zobaczyliśmy co najmniej jednego członka BB. 

Pierwszego dnia zobaczyliśmy dziewczynę z SG (2) w czarnym vanie. Nie jest zbyt ładna, ale bardzo seksowna. Około 9 przybył Youngbae (3) ze swoim menedżerem! Jest naprawdę niski! Myślę, że sięgałabym mu do podbródka, a mam tylko 1,60 m. Tamtego ranka był tak modnie ubrany, jakby miał koncert, czy coś. Nie był zbyt przyjazny w stosunku do fanek, ale się uśmiechał. Wyglądał na zmęczonego. Byłam zadowolona po prostu patrząc na niego, ale te cholerne, koreańskie fanki - mówię Wam - są takie agresywne. Otoczyły go i krzyczały, jak szalone - to nie było zabawne. Ja i przyjaciółka zostaliśmy z tyłu, ponieważ nie wiedziałyśmy, jak mamy zareagować. Po około 10 min. wiele z nich dostało autografy i zaczęły krzyczeć do YB, aż uciszyła je ochrona.

Następnego ranka, byliśmy pod YG o tej samej godzinie, co wcześniej. Przyszliśmy w tym samym czasie, co Youngbae i Jiyong. Siedzieli w białym samochodzie, sedanie i Jiyong prowadził. Fani oszaleli i my również. Jednak żaden z nich nie był w humorze i nawet na nas nie spojrzeli. Jeśli byłabym nowa, poczułabym się obrażona, ponieważ wyraz ich twarzy był jakiś taki… zdegustowany? Ale rozumowałam, tak, jak koreańskie fanki. Spodziewałam się od nich jakichś słów niezadowolenia, ale ich oddanie i lojalność to nie żart. Tak jakby znali humory chłopców. W każdym razie przeczekaliśmy kolejne 3 godz. i oto Ji, TOP i YB wyszli, żeby wsiąść do czarnego vana. To było takie szybkie, że mogliśmy tylko krzyknąć ich imiona. YB pomachał nam. Myślę, że chciał nam wynagrodzić swoje poprzednie zachowanie. GD był wciąż chłodny i skrzywiony. Niestety Koreanki powiedziały, że GD jest snobem. Gdyby był bardziej przyjazny, byłyby zaskoczone. Zapytałam, czy nie jest to dla nich odpychające, ale odpowiedziały, że to urok Jiyonga. Odpowiedzieli, że GD jest typem zimnego gościa, którego wszyscy lubią. Ci "wszyscy" sami nie wiedzą dlaczego lubią go za to, że jest niegrzeczny. Nie czaiłam wtedy, o co chodzi, ale teraz nasuwa mi się pewien wniosek: GD jest takim rodzajem idola, który ma gdzieś, czy ludzie go lubią, czy nie etc. Dzięki tej postawie Koreańczycy za nim szaleją. W każdym razie koreańskie fanki stłoczyły się przy vanie, żeby zwrócić na siebie ich uwagę! Ponieważ wciąż dziwnie się czułyśmy wśród tego wszystkiego, znowu stchórzyłyśmy. Na szczęście TOP pomachał ręką i  fanki magicznym sposobem odeszli od vana. Wyglądało to tak, jakby czekały na najmniejszą nawet uwagę. SZALEŃSTWO!

Trzeciego dnia byliśmy świeżo po nocnym klubowaniu w Hongdae (widzieliśmy Ji, TOPa i Pandę), więc zjawiliśmy się pod budynkiem później. Postanowiliśmy, że postoimy tam między 16 a 19, żebyśmy mogli pójść od razu do Gangnam. Znowu widzieliśmy GD. Jechał małym, czarnym samochodem. Jeśli się nie mylę to był Chrysler, bo miał skrzydlate logo. Był inny niż biały samochód, który prowadził wczoraj. W każdym razie, jak zwykle ignorował fanów, ale kilku z nich i tak okrążyło jego samochód. Nie mógł ruszyć, więc pomachał i wezwał ochronę, uchylił szybę i podpisał kilka koszulek i innych rzeczy, ale nawet się nie uśmiechnął. Ale uwaga, dziewczyny wciąż płakały (jedna nastolatka rozryczała się na dobre). Jiyong zaczynał mnie już wkurzać swoją arogancją. Koreańskie unni powiedziały nam, że GD zmienił się przez te lata. Wcześniej był słodki i uroczy, ale po wydaniu solowego albumu stał się zimny i zdystansowany. Z tego, co zrozumiałam. Nie jestem ekspertem, ale właśnie skończyłam psychologię, więc załapałam, o co chodziło fankom. Oczywiście nie mówię, że to prawda, ale z ich opowieści wynika, że GD ucichł i zaczął się trzymać z dala od fanów po wszystkich aferach z 2009 (4). Wspominał w jednym wywiadzie, że po skandalach związanych z jego solowym albumem nauczył się spuszczać głowę. Biedny Jiyong. Tamtego dnia widzieliśmy jeszcze PSY i Kang Hyejung (5) w ich vanach. Nie znam ich za bardzo, więc nic nie mogę o nich powiedzieć. Niektórzy fani niegrzecznie wołali PSY po imieniu. Pomachał nam. Można powiedzieć, że jest miły, bo ma bardzo miłą twarz.

Czwartego dnia znowu wstaliśmy rano i się nie wyspałam. A powinnam, ponieważ tego dnia w końcu stanęłam twarzą w twarz z SEUNGRIM! Przez dwie poprzednie noce, kiedy śledziliśmy chłopców w klubach, widziałam Seungriego z odległości 10 m. ALE TYM RAZEM BYŁAM TAK BLISKO! Było około 10, czy jakoś tak, nie jestem pewna, kiedy podjechał czarny samochód (według koreańskich fanek wszyscy chłopcy mają czarne samochody: YB ma Mercedesa, GD - Chryslera, Dae - Audi, TOP - Hyundaia). GD ma jeszcze jedno białe, luksusowe auto - Bentley, czy Chrysler - nie potwierdzono jaki (6). Ri siedział w czarnym sedanie marki Jaguar. Myślałam, że to Teddy albo sam YG, ponieważ był taki krzykliwy. ALE TO BYŁA PANDA! Jeździ czarnym Jaguarem! OTOCZYLIŚMY GO I NAWET NIE POMYŚLAŁAM CZY POWINNAM DO NIEGO PODCHODZIĆ! Wysiadł z auta (tam był parking, czy coś w tym stylu). ZOSTAŁ! W przeciwieństwie do GD, Seungri był taaaaaaaaaaaaaaaki ciepły, i tak blisko, i taki szczęśliwy, i taki czarujący i taki… może ty tylko moja fanowska gadka. PRZEPRASZAM! Przez 3 poprzednie dni powstrzymywałam się, żeby ich nie zaatakować, ale tym razem nie mogłam! BIEGŁAM W JEGO KIERUNKU, JAK WSZYSCY! Może przez mój aparat albo kaukaskie rysy twarzy Panda powiedziała: "Żadnych zdjęć, proszę, nie nie nie nie. Ok?" BYŁ TAAAAKI SŁODKI! Powiedziałam: "Jasne, jasne, ale proszę podpisz to, jestem z Holandii!". "Och, Holandia. Waaaaaah. Jaka piękna." NIE WIEM, CZY POWIEDZIAŁ TO DO MNIE, CZY NA TEMAT MOJEGO KRAJU O MÓJ BOŻE! Podpisał się na mojej husteczce i zeszycie. Był taaaaaaaaki miły! Podpisał tyle rzeczy, ile mógł. W tamtym momencie tylko patrzyłam na niego i się uśmiechałam. Pomyślałam sobie, że może naprawdę jestem kimś dobrym, że mogłam ich spotkać. Aha, znowu widzieliśmy PSY, tym razem prowadził. 

Spotkałam Seungriego 2x, G-Dragona 4x, TOPa 3x, YB 2x. Smutno mi, że nie widziałam Daesunga. Koreańskie fanki powiedziały, że Daesung się "ukrywa". Z tego, co zrozumiałam Daesung miał wówczas swój czas na refleksję (przyp. red. po wypadku, w którym zginął motocyklista) i był zbyt zawstydzony, żeby spotykać się z fanami. Biedny Daesung. Przyznaję, że zasmuciło mnie iż chłopcy (zwłaszcza GD) tak często i ochoczo bawili się w barach, podczas gdy Dae przeżywał swój wypadek. Ale każdy z nich ma swoje życie. O tym później.

Aha, poczekajcie, mam teraz mętlik w głowie, więc pozwólcie mi opisać, jak wyglądali, zanim opowiem Wam resztę. 

TOP: Wysoki, modny, GŁADKI I O BLADEJ CERZE! I taaaaaaaaaaaaaaaaaaaki PRZYSTOJNY NAWET Z ODLEGŁOŚCI 5 m!

YB: Niski i bardzo umięśniony. Ale nie tak strasznie. Tylko trochę, a do tego naprawdę niziutki.

GD: Bardzo przystojny, a nie jest nawet moim biasem. Jego skóra też była gładka i jedwabista (albo tłusta?) nie wiem, ale aż lśniła od tej gładkości, jeśli to w ogóle możliwe. I BYŁ ABSURDALNIE, NIESAMOWICIE MODNY od stóp do głów. Z całej piątki to on krzyczy "celebryta". AHA, CZY WSPOMINAŁAM JUŻ, ŻE PACHNIE TAAAAAAAK CHOLERNIE DOBRZE. To mikstura perfum, papierosów i alkoholu. Sorry, GD pije. BIG TIME.

Seungri: TAKI PRZYSTOJNY! Że aż nie mogę. Kamery w ogóle nie oddają tego, jak jest przystojny. Nie jest tak mały jak YB, ani zbyt wysoki. Myślę, że sięgałam mu do szyi. JEGO UŚMIECH I OCZY SĄ ZABÓJCZE. MOGĘ TERAZ UMRZEĆ ZE SZCZĘŚCIA!   

Clubbing w Seulu [AKTUALIZACJA]

Klub NB w dzielnicy Hongdae (jeden z trzech, są jeszcze NB1 i NB2), należący do YG Ent.

I tu zaczyna się robić pieprznie. Kolejny post będzie zawierał dużo kręcenia się (przyp. red. przy Bangach), śledzenia etc. Koreańskie fanki dostały informację, że Seungri ma zamiar iść do NB, klubu należącego do YG-Family. Jedna z nich miała znajomości (miała 32 lata i wciąż lubiła BB), więc szybciej weszłyśmy do środka. To była bardzo droga noc. TAK DROGA, ŻE WYDAŁAM CAŁY SWÓJ DZIENNY PRZYDZIAŁ PIENIĘDZY NA TĘ WYCIECZKĘ! W dodatku był weekend! Ok, więc Koreanki wiedziały, że NB będzie zatłoczone w piątkową noc, więc powiedziały, że najlepszym sposobem, żeby się spotkać z chłopcami jest ich śledzić pod YG albo pod ich mieszkaniem albo w innych miejscach. Podzieliłyśmy się na grupy. Zaczęłyśmy obserwować budynek YG, który opuściłyśmy 5 godzin wcześniej. Ludzie, przez te 5 godzin zdołałam tylko odwiedzić Lotte (7). Nie miałyśmy szczęścia, bo czekałyśmy przed budynkiem aż do 7, ale nie wyszli. W mieszkaniu też ich nie było. Jedna fanka powiedziała, że Ri wyszedł z uczelni razem z przyjaciółmi o 19.30. Ta grupa, która była w Chungang śledziła samochód Ri. Byłyśmy w Hongdae o 20, a do klubu weszłyśmy o 21. Nie było tam grupy z Chungang, więc pomyślałyśmy, że Ri też tam nie ma!

Tak trudno wejść do NB. Sprawdzają tam dowód osobisty, sprawdza cię ochrona etc. Wow. Wstęp do NB kosztuje 15 000 wonów (przyp. red. ponad 40 zł) za osobę! A alkohol w środku jest bardzo drogi. Ale to świetny klub z fajną muzyką i towarzyskimi ludźmi. Nie spodziewałam się tego po Koreańczykach! W środku były setki ludzi, więc ciężko było wyhaczyć celebrytów. Koreanki powiedziały, że gwiazdy zakładają zwykle ubrania, które mogą zakryć im twarz, powiedziały też, że celebryci z JYP, niektórzy raperzy, czy idole często przychodzą w to miejsce. Szukałam członków 2PM albo Beast, ale nikogo nie znalazłam, bo klub był strasznie zatłoczony! W każdym razie, z tyłu był korytarz, którym wchodziły VIPy i Koreanki zauważyły, że wchodzi tamtędy ogromna liczba gwiazd. Wejście było bardzo chronione, ale mogłeś zobaczyć, kto wchodził.

Następne minuty były prawdopodobnie najbardziej szokującymi momentami mojego życia. Najpierw zobaczyłam bardzo znajomo wyglądającego, wysokiego faceta, który miał na nosie okulary przeciwsłoneczne i szalik na szyi. O MATKO BOSKA, TO BYŁ CHANSUNG Z 2PM! O mój Boże. Zamiast się bawić, śledziłam wzrokiem Chansunga, ale skręcił do pokoju dla VIPów gdzieś na drugim piętrze. Nie wiem. Straciłam go (przyp. red. z oczu)! kurde! W każdym razie, stwierdziłam, że skoro widziałam Chansunga, jest szansa, że zobaczę też Seungriego! Cholera, co go tak długo nie było. Mijały godziny, a ja nikogo nie wyhaczyłam, ale Koreanki powiedziały mi, że do klubu weszli jacyś sławni raperzy. Co mnie zaskoczyło, nikt nie zachowywał się jak szalony fan, gdy zobaczył kilka gwiazd. To było zwyczajne miejsce, gdzie celebryci mogli poczuć się dobrze. Wydaje mi się, że kluby w Seulu rzeczywiście są takie normalne. W każdym razie tańczyłam do upadłego, kiedy nagle fanki oszalały, bo znowu wszedł ktoś sławny. To była bardzo ładna dziewczyna w błyszczących legginsach i niesamowitym kapeluszu, takim w stylu Lady Gagi, który zakrywa ci pół twarzy. Nie rozpoznałam jej, ale faceci oszaleli. Towarzyszyły jej trzy inne, modnie ubrane dziewczyny i pomyślałam, że może to 2NE1? Albo Miss A, bo było ich cztery. Kurde, nawet ja wiedziałam, że to byłoby zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Podeszłyśmy bliżej, a Koreańscy fani zaczęli szeptać, jak szaleni. Zrozumiałam wreszcie, kto to, po tym, jak moja przyjaciółka zaczęła wrzeszczeć. Ona emocjonuje się w obecności celebrytek tylko jeśli są z SNSD. I BAM! Powiedziała, że to Yuri! o mój KOCHANY BOŻE. Zwariowała tylko dlatego, że widziałam 2 koreańskich idoli w tym samym klubie. Zapytałam, czy to Yuri i inne członkinie SNSD, ale okazało się, że to tylko jej koleżanki. Znowu straciłam ją z oczu, kurde. Poszła na drugie piętro. Spoglądałam na to drugie piętro, bo kręcili się tam celebryci. 

Ok, grupa z Chungang zadzwoniła do nas i powiedzieli nam, że stracili samochód Seungriego i że nie mogą wejść, bo klub jest przepełniony. Biedni. Jeśli byłabym z nimi nie mogłabym wejść. Ok, nie mam pojęcia, jak to opisać. Mój umysł jest rozbełtany. W każdym razie wiele celebrytów przechodziło obok Koreańskich fanek i nie rozpoznałam większości z nich. Nie widziałam ich, ale Koreanki powiedzieli, że to był Heechul i inni idole. Nie wiedziałam kto, ale po prostu słyszałam, że to był Heechul. NIE WIDZIAŁAM ICH, OK, piszę tylko to, co usłyszałam od innych fanek. 

Mijał czas, myślę, że było już po północy, gdy BOŻE PRZEBACZ MI - PRZYSZŁO BIG BANG. Właściwie tylko GDTOPSEUNGRI. Weszli frontowymi drzwiami, jak zwykli ludzie, a nie bocznymi, jak Yuri i Chansung. Koreanki powiedziały, że BB są widziani w NB i Hongdae codziennie, więc nie ma dla nich sensu wchodzenie bocznymi drzwiami. GDTOP uwielbiają imprezować! Można było dostrzec, jak GD porusza się w rytm muzyki. Koreanki zatrzymały nas przed rzuceniem się na nich (co było śmieszne, zważając jak same się na nich rzucały pod YG). Powiedziały nam, że NB należy do YG, więc nagabywanie BB mogło sprawić, że zostałybyśmy wyrzucone. W każdym razie, byłam zaskoczona, słysząc zagraniczną muzykę, w większości hip-hop, do której GD rapował. Był tym tak pochłonięty. W przeciwieństwie do humorzastego i zdystansowanego G-Dragona z rana pod budynkiem YG, Jiyong imprezowy był energiczny i zabawny. TOP, jak zawsze, był spokojny i cool. Jak inni celebryci, oni też poszli na drugie piętro. Wtedy zdecydowałyśmy, że wybulimy trochę kasy, żeby też znaleźć się na drugim piętrze.

Drugie piętro wypełnione było ludźmi siedzącymi z drinkami przy barze. PO PROSTU CZUŁEŚ, ŻE SIEDZĄ TAM BOGACI LUDZIE! I O MÓJ BOŻE, TAM BYŁ BAR! Myślę, że łatwiej było nam się tam dostać, bo byłyśmy obcokrajowcami; zazwyczaj są surowi, jeśli chodzi o wpuszczanie tam zwyczajnie wyglądających Koreańczyków. Drugie piętro tak, jak parter było przepełnione, ale młodszym, mniej żywym tłumem. WTEDY ICH ZOBACZYŁAM! Jeszcze nie weszli do pokoju; SR zamawiał drinki w barze. Chciałam do niego podbiec, ale bar był zbyt zatłoczony! I nie mogłam. GD i TOP weszli do pokoju dla VIPów, i tak, TOP PALIŁ.

Ok, nie wiem, jak to ubrać w słowa, więc po prostu zrobię podsumowanie.

- Seungri tańczył z dziewczynami (O KURDE)
- G-Dragon pił i pił i pił i palił i pił
- Seungri i Chansung rozmawiali przy barze, jak bliscy przyjaciele. TAK, bliscy przyjaciele
- TOP tańczył z ożywieniem z chłopcami, nie zbliżał się nawet do dziewczyn, chociaż do ich VIP roomu wchodziły i wychodziły niesamowicie ładne dziewczyny
- SEUNGRI, YURI i CHANSUNG WZNOSILI TOAST, JAK BLISCY PRZYJACIELE. NIE KŁAMIĘ!
- GD wyszedł z VIP roomu z rękami na ramionach dziewczyny i PALIŁ.
- GD minął mnie, gdy szedł do łazienki i POWĄCHAŁAM GO! ŚMIERDZIAŁ NIKOTYNĄ, ale cholera czuć tam było perfumy
- GD i Yuri przywitali się nawzajem
- Duża grupa ludzi bawiła się razem z nimi, wyglądało na to, jakby Yuri i TOP się znali
- grupa Heechula wyszła o 2, widziałam jak któryś z Beastów i jakaś idolka (fanki powiedziały, że to członkini Miss A, ale mówiły po koreańsku, więc mogłam nie zrozumieć dobrze) oraz ich grupa podali ręce i klepali po plecach TOPa i Ri i Chansunga w barze. TOP i Heechul wydawali się zaprzyjaźnieni ze sobą. Heechul i Yuri śmiali się. 
- Przez całą noc Chansung i Seungri kręcili się razem, wspólnie z innymi facetami. Tamci nie byli słodcy.
- GD stał się nabuzowany około 3 i tańczył ze wszystkimi dziewczynami, nawet z Yuri. Seungri śmiał się maniakalnie.
- Nie mam pojęcia, gdzie zniknął TOP, ale ostatni raz , kiedy go widziałam, trzymał piwo.

Opuściłyśmy klub o 4 nad ranem, a oni wciąż tam byli. Byłyśmy jednak zbyt zmęczone i pijane. Myślę, że przez całą noc wydałam około 100$ (przyp. red. ponad 300 zł), to było szalone. NIE MOGĘ W TO UWIERZYĆ, ŻE WIDZIAŁAM TRZECH CZŁONKÓW BB, IMPREZUJĄCYCH, JAKBY NIE BYŁO JUTRA W KLUBIE NOISY BASEMENT! BOŻE, CZY W POPRZEDNIM ŻYCIU OCALIŁAM KRAJ?!?!?!

Klub M2 w dzielnicy Gangnam, jeden z najlepszych w Seulu

Następnym przystankiem był M2 - klub techno w Gangnam. Mieliśmy informację, że kilku członków będzie bawiło się tam w sobotnią noc. Koreanki dyskutowały, w którym to będzie klubie w Gangnam. Jest tam kolejny klub NB i sławny klub Qvo. Było około 19, gdy jakieś unni potwierdziły, że będzie to M2. Ok, robię się śpiąca, więc podsumuję 2 noc imprezowania.

- Przyszli tylko GDTOP razem z dużą grupą odstawionych chłopaków i starszymi facetami (Koreanki powiedziały, że to Teddy i Kush (8), ale nie widziałam ich, więc piszę tylko to, co mi powiedziały). Tak gdzieć 3 do 5 ich przyjaciół było wysokich i przystojnych z aurą gwiazd, nie rozpoznałam ich
- Tamtej nocy w M2 było wielu raperów z "podziemia". Koreanki powiedziały, że był Cho (9) i dwaj goście z grupy Supreme Team (10). MYŚLĘ, że widziałam Simone'a? To był Simone, czy Simon? Myślę, że go widziałam. Jest przystojny na żywo. Między GDTOP a nimi nie było żadnych interakcji. 
- GDTOP siedzieli przy grupowym stole w pomieszczeniu dla wszystkich, nie w VIP roomie. To musiał być stół dla VIPów, bo nie zamawiali niczego w barze, wszystko im przynoszono. 
- Dużo palenia i picia
- Dużo GDTOPowych momentów, ONI SĄ BLISKO, BLISKO, BLISKO
- OMG, G-Dragon zaczął kręcić z Koreanką, mającą jakieś obce korzenie. NIEGRZECZNIE! Żadnego całowania, tylko taniec i dużo szeptania i flirtowania.
- TOP kocha piwo. Przez większość czasu pił piwo
- Jeden z ich odstawionych przyjaciół obściskiwał się z dziewczyną.
- Ich stolik zamówił kilka angielskich piosenek i DJ im je zadedykował, a wtedy wszyscy oni zrobili WOOOOOH i wzosili toast i pili, jakby to był jakiś konkurs. Mówię wam, TOP się nachlał!
- GDTOP tańczyli w środku z dziewczynami i chłopakami, naprawdę wymieszali się z tańczącym tłumem.

Tym razem wyszliśmy wcześniej, bo M2 było takie zatłoczone, i tak śmierdziało alkoholem i fajkami, że czułam się na koniec jak chora. Muzyka nie miała głośnych basów, ale perkusję, więc po 2 nad ranem byłam głucha jak pień. Kiedy wychodziłyśmy, GD wciąż kręcił się przy dziewczynach, a TOP na parkiecie; ich grupa wciąż się bawiła.

To było jak sen. Nie spodziewałam się, że zobaczę wszystkich chłopców i więcej G-Dragona z krwi i kości. W każdym razie. Jestem zmęczona, a jest jeszcze tyle rzeczy do opowiedzenia.

* Podpowiem, że dalsza część będzie dotyczyła supertajnych informacji, których fanka Chantal dowiedziała się od VIPów. Będzie tego dużo, więc macie na co czekać XD

[AKTUALIZACJA]

Poufne informacje od koreańskich VIPów (w większości o GD, ponieważ te fanki, jak większość Koreańczyków, najbardziej lubi G-Dragona).

- G-Dragon jest bardzo związany ze swoją rodziną. Kupił swojej siostrze samochód, a rodzicom (którzy oboje są już bardzo starzy) pensjonat (11). Wyremontował również ich dom w Seulu i kupił nieruchomości w Apkujeong i Itaewon (12). 
- GD jest religijny. Zawsze razem z rodziną chodził do kościoła. Ostatnio jednak chodzi sam albo z przyjaciółmi.
- GD jest kobieciarzem. Nocą, w klubach, zawsze widywany jest z dużą grupą dziewczyn i zachowuje się w stosunku do nich przyjaźnie.
- GD pali i pije bardzo otwarcie, bez dyskrecji.
- GD ma osobowość księcia. JEST ZIMNY i ZDYSTANSOWANY, ale NIE niegrzeczny, czy dumny. koreańskie fanki mówią, że musiały dorosnąć do tego, by polubić tą wydawałoby się arogancką stronę GD. Mówią również, że GD, jeśli jest w dobrym humorze, potrafi być miłym idolem.
- GD ma dużą grupę przyjaciół, którzy są niesamowicie piękni (przyp. tłum. przystojni) i bogaci.
- GD ma 3 samochody, 2 są często widywane, 1 tylko na ekranie (13).
- GD jest w bardzo bliskich stosunkach z Bom i CL z 2NE1, raz widziano go na zakupach z Park Bom i na lodach z CL.
- GD jest również bardzo blisko z Yang Hyunsukiem. Mają relację starszy-młodszy brat. Dał mu kiedyś bardzo drogi zegarek.
- GD jest blisko z Yoobin z Wonder Girls i Nicole z Kary. BoA jest jego przyjaciółką. Często widuje się go w towarzystwie Tiffany, Sooyoung, Hyoyeon i z kolegami w klubie NB w Apkujeong. 
- GD i Yuri są znajomymi.
- GD raz widziany był z Junhyungiem i Hyunseungiem z Beast w dzielnicy Myeongdong.
- GD nie skoczył uniwersytetu, ale raz zapisał się do Kyunghee (14) na kierunek muzyka klasyczna. Został wyrzucony, zanim rozpoczął się rok akademicki. To było po tym, jak został razem z Dae wyrzucony z ich pierwszego uniwersytetu.
- GD nie ma żadnego formalnego wykształcenia muzycznego, ale (przyp. tłum. by go zdobyć) zapisał się razem z Teddy'im na kursy online do amerykańskich uniwersytetów.
- TOP jest maminsynkiem. Kupił 2 wille, dla siebie i swojej rodziny. Jego tata jest wojskowym i dużo zarabia. Rodzina Choi jest bardzo bogata. Siostra TOPa ma kilka firm odzieżowych.
- TOP miał 2 samochody, ale nigdy nie odnowił swojego prawa jazdy.
- TOP i GD mają niemal takich samych przyjaciół, ale TOP ma również swoich własnych przyjaciół z uniwersytetu Dongguk, którzy są w większości facetami.
- W przeciwieństwie do GD, TOP nie jest zbyt blisko z dziewczynami, chyba, że mu ktoś wpadnie w oko. Podczas imprez widywano go tylko z jedną dziewczyną. Dotychczas miał 5 dziewczyn.
- TOP kocha robić zakupy w publicznych miejscach.
- TOP jest blisko z Heechulem i Siwonem z Suju, Nichkhunem z 2PM, Jaejoongiem (dawniej DBSK, teraz JYJ), Hyungjoonem (już nieistniejący SS501; poza tym brat Kibuma - eks członka U-KISS), Yunho (TVXQ), Hyunseungiem (Beast).
- TOP jest bardzo, bardzo blisko z Park Bom, Gummy, Park Hanbyul, dziewczyną z SG i partnerką Junpyo (15). Jest też dość blisko z tancerzami z YG.
- Taeyang jest religijny. Często chodzi do kościoła.
- Taeyang zawsze tańczy. Miał "podziemny" zespół taneczny w Gangnam, jest również często częścią tanecznego tłumu ze wszystkich klubów Noisy Basement.
- Taeyang przyjaźni się ze wszystkimi członkiniami Brown Eyed Girls, Lee Hyori, Siwonem z Super Junior, Sooyoung, Tiffany i Hyoyeon.
- Był widziany razem z Yuri i Seungrim w dzielnicy Chungang.
- Seungri jest bogaty. Ma dom i kilka firm w Gwangju. Poza szkołą, ma również restaurację na prowincji. Jest biznesmenem.
- Seungri jest bardzo, bardzo, bardzo blisko z Goo Harą i IU. Był widywany z nimi wiele razy. Szczególnie często wychodzi na zakupy z Harą.
- Seungri zawsze chodzi na grupowe randki z przyjaciółmi z uniwersytetu, włącznie z Yuri. Przyjaźni się z nią w uczelni i poza uczelnią. Jednak, podczas ostatniego semestru nie byli widywani razem, jak to bywało wcześniej.
- IU, Seungri i Thunder to trio, które zawsze wychodzi razem jeść.
- Seungri miał dwie dziewczyny, które były idolkami.
- Daesung jest bardzo religijny i cichy. Jest najrzadziej widywany spośród wszystkich członków. Jest blisko związany z przyjaciółmi z kościoła.
- Daesung ma 2 samochody, oba marki Audi. Nie skończył uniwersytetu, ale chodził tam dłużej niż GD. 
- Ma dom i willę w Apkujeong. 
- Dae prawie NIGDY nie jest widywany z barach, czy klubach. Zazwyczaj nie chodzi na imprezy.
- Dae jest wolontariuszem w kościele. Pomaga charytatywnie szkołom, społecznościom i innym kościołom.
- Dae jest bardzo blisko z producentami i dyrektorami ze stacji TV SBS i MBC.

- W Big Bang GDTOP wyglądają na najbliższych sobie, ponieważ często są widziani razem w klubach, eventach, także na zakupach.
- GD i Seungri zazwyczaj wychodzą razem jeść.
- GD i Bae widywani są tylko w agencji lub w barach.
- YB i Dae są ze sobą blisko dzięki kościołowi, jedzą i chodzą razem na zakupy.
 Teddy i Kush często widywani są z Tae i TOPem.
- Podczas koncertów Taeyang i Seungri zazwyczaj witają się z fanami na backstage'u.
- Podczas transmisji na żywo Seungri zazwyczaj rozdaje VIPom gratisy.
- Koreańskie fanki mówią, że w Korei YG jest poważane/wielkie. Powiedziałam im, że część fanów z zagranicy uważa, że YG to pozerzy i mają parcie na szkło. One z kolei powiedziały mi, że na "podziemnej" scenie NB i YG jest sławne. Stwierdziły nawet, że "NB definiuje nocne życie Seulu. YG, ich artyści i muzyka są hardcorowe". Ponoć prawie wszyscy "undergroundowi idole-raperzy" mieli swoje pierwsze występy w NB1, NB2 albo NB w Gangnam.
- VIPy jako fandom nie są zjednoczeni. Działają głównie sami lub w małych grupkach, w przeciwieństwie do fanów SM, którzy wspierają swoich idoli tłumnie.
- Big Bang traci obecną popularność, ale to wciąż znane nazwiska w Korei. Elita i bogacze z Seulu, TO ICH SŁOWA NIE MOJE, znają tylko Big Bang, gdy pyta się ich o Koreańskich piosenkarzy.
- W 2008 nawet niższa i średnia klasa społeczeństwa lubiła Big Bang. Jednak różnica między BB a innymi idolami polega na tym, że ich albumy kupują bez wstydu również wysokie sfery. Koreańskie VIPy są dumne, że Big Bang łączy fanów i zwolenników z różnych klas społecznych.
Koreańskie VIPy mówią, że ich fandom jest mniejszy i mniej aktywny niż inne fandomy, więc większość dochodów ze sprzedaży BB pochodzi od fandomu i zwykłych fanów.
- Korea Południowa wspiera Big Bang, a szczególnie G-Dragona.
Koreańskie VIPy mówią, że Big Bang jest niepodobne do innych idoli. Nie pokazują się z fanami, nie robią fan meetingów (16), YG przez długi czas zapominało zorganizować oficjalnego fandomu, ale tłumy VIPów nadal wspierały Big Bang w ciszy/samotności/rozproszeniu.

Ok, napisałam prawie wszystko, co zapamiętałam i zapisałam. Wszystko to moje osobiste doświadczenia i poufne informacje od koreańskich VIPów/sasaengów. Całą noc zajęło mi spisywanie tego, więc mam nadzieję, że to doceniacie. Wiem, że sprawiam wrażenie jakbym była wszechwiedząca, ale po prostu miałam szczęście spotkać się z hardcorowymi, koreańskimi fanami Big Bang. Dziękuję. BIG BANG TO MIŁOŚĆ! 

Luźne wnioski Bang!:

- Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem, większość faktów w ogóle nie była mi znana O.o Na przykład nie wiedziałam wcześniej, że YG ma jakiś klub i to tak popularny.
- Sasaengi są straszne, ale w sumie bez ich "starań" nikt by o niczym nie wiedział, Bangi byłyby w opinii ludu aniołkami, no i nie byłoby tej relacji XD
- Tabi przyjaźni się z Heechulem i Siwonem?? Ciekawy trójkącik. 
- Tabi jest dziwny, zachowuje się niemal tak samo - prywatnie i publicznie :P
- Zastanawia mnie, co się stało, że G-TOP już nie są tak blisko, jak wtedy…
- Biedny Dae, wrzucony w paszcze 4 lwów. Naprawdę wygląda przy nich, jak porzucone dziecko.
- Po kiego im tyle samochodów??
- Imprezowego Smoka ciąg dalszy XD
- Wie ktoś, co to za zespół SG??
- Smok chyba w końcu zaczął działać na nerwy tej fance kkk
- Też chcę spotkać Sri <3 (rzyga tęczą)
- Arabang chce kiedyś pojechać do Japonii i Korei na wycieczkę i może spotkać jakiś oppów. Po tej relacji stwierdziłam, że swoich znajdę najprędzej w klubach, ale jak Ara przeczytała, ile Chantal kosztował clubbing (jakieś 300 zł), oznajmiła mi, że NIE MA MOWY - smuteeeeeeczek T_T
- Nie wiem, czy zauważyliście, ale Chantal miała tam koleżankę z Polski. Aish~ Polacy się wszędzie znajdą XD (a Ty, koleżanko Chantal, jeśli kiedykolwiek to przeczytasz, odezwij się do mnie. O tyle rzeczy chciałbym Cię jeszcze zapytać…)
- Stwierdzam, że nie jestem materiałem na sasaenga: za długo, za drogo, za zimno…
- Moje ulubione zdanie: TAK, STAŁAM ŁOKIEĆ W ŁOKIEĆ Z TRZEMA CZŁONKAMI, ODDYCHALIŚMY TYM SAMYM POWIETRZEM, TAŃCZYLIŚMY DO TEJ SAMEJ MUZYKI, PILIŚMY TEN SAM ALKOHOL w tych samych barach. - Jest takie emocjonalne XD
- Smok ma za dużo kasy :/
- Nie wiedziałam, że między BB a innymi idolami zawiązały się takie przyjaźnie, byłam pewna, że raczej trzymają się razem. No ale to było 2 lata temu…
- Smok jest cholernie dziwny, zupełnie go nie rozumiem XD
- Też jestem trochę sasaengiem jednak. Wyśledziłam budynek YG na Google Earth XD (leży przy rzece Han i nie jest zbyt imponujący, nawet na komputerze).
- Fani BB są jak dobrze zorganizowana mafia kk
- Religijny Smok - what?! - pierwsze słyszę.
- Muszę tam jak najszybciej pojechać…

* Czeka na Was jeszcze jedna, duża, imprezowa relacja. Pod spodem wskazówka. Cieszycie się? XD


(1) Jaejoong - były członek DBSK i obency JYJ; znany z działań swoich sasaeng fanów (fani, którzy mają obsesję na punkcie swojego idola i śledzą go całymi dniami); jeśli chcecie wiedzieć więcej o sasaeng fanach zapraszam do przeczytania notki o nich na Skośnookim blogu.
(2) SG - naprawdę nie wiem, co to za zespół :/
(3) Youngbae (YB) - prawdziwe imię Tae :)
(4) Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o skandalach Smoka, zapraszam do notki [+18] OMG - kontrowersje i skandale
(5) Kang Hyejung - żona Tablo z zespołu Epic High
(6) to na bank biały, sportowy Bentley XD
(7) Lotte World - park rozrywki w Seulu
(8) Teddy i Kush - producent i były producent muzyczny z agencji YG
(9) Cho - prawdopodobnie Cho PD - raper i producent
(10) Supreme Team - duet hip-hopowy, składa się z raperów Simona i E-Sensa
(11) pewnie chodzi o hotel Dolce Vita, w którym mieszka też Gaho i Jolie; 11 pokoi ma nazwy 11 piosenek, które napisał/zrobił Smok m.in. Tonight, Crayon, czy This Love
(12) dzielnice w Seulu
(13) nie wiem, czy chodzi tu o ekran telewizyjny, czy może o ekran komórek fanów O.o
(14) Kyunghee - jeden z najlepszych uniwerków w Korei Południowej
(15) partnerka Jun Pyo - chodzi o Gu Hye Sun, która grała główną rolę w hitowej dramie Boys Before Flowers, gdzie główny bohater nazywał się Jun Pyo, stąd partnerka
(16) w tym roku zaczęli XD

2 komentarze:

  1. Czy to było na prawdę ? Bo jak tak czytam to nie wierze

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciężko powiedzieć. Jednak wierzę, że ta historia jest jednak prawdziwa :D

    OdpowiedzUsuń